Villarreal vs Sevilla, wynik meczu: 3-2

Emocjonujące starcie na Estadio de la Cerámica miało miejsce w sobotę, kiedy to Villarreal podejmował Sevillę w ramach 35. kolejki La Liga. Pierwsza połowa zakończyła się przewagą gości 2-1, lecz ostatecznie to Yellow Submarine odwróciło losy meczu, wygrywając 3-2. To spotkanie dostarczyło kibicom mnóstwo emocji, a zwroty akcji utrzymywały napięcie aż do ostatnich minut.

Relacja z przebiegu meczu Villarreal - Sevilla

Dzisiaj na Estadio de la Cerámica odbył się niezwykle emocjonujący mecz piłkarski pomiędzy zespołami Villarreal i Sevilla. Starcie to miało kluczowe znaczenie dla obu drużyn walczących o jak najlepsze miejsce w La Liga. Sędzią głównym spotkania był Isidro Diaz de Mera Escuderos z Hiszpanii.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14:15, a już w 26. minucie meczu to goście objęli prowadzenie. Youssef En-Nesyri precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Villarreal, Pepe Reinę, otwierając wynik na korzyść Sevilli.

Jednak gospodarze szybko odpowiedzieli. W 30. minucie to Ada Hegerberg wyrównał wynik po fantastycznym podaniu Jorgego Cuencę, który idealnie odnalazł Norwega w polu karnym.

Sevilla nie zamierzała odpuszczać i jeszcze przed przerwą ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem to Jesús Navas zaserwował piłkę En-Nesyriemu, który zdobył swoją drugą bramkę tego dnia, ustalając wynik na 1-2 dla gości przed przerwą.

Druga połowa to prawdziwe emocje. Gospodarze dopięli swego i w 84. minucie Yeremi Mosquera wyrównał po zagraniu Ramona Terratsa. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny do końca.

W doliczonym czasie gry, gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, niesamowite zdarzenie miało miejsce. Álex Baena strzałem zza pola karnego zdobył bramkę na wagę trzech punktów dla Villarreal! Gospodarze prowadzili 3-2 i takim rezultatem zakończyło się to niesamowite starcie.

Po meczu obie drużyny mogły być dumni z zaprezentowanej gry, jednak to Villarreal świętował zwycięstwo na swoim stadionie.

Warto również odnotować, że obie drużyny zebrały sporo kartek w tym spotkaniu. Żółte kartki otrzymali m.in. Pepe Reina, Jorge Cuenca i Eric Bailly z Villarreal oraz Tanguy Nianzou, Lucas Ocampos, Kike Salas, Lucien Agoumé i Sergio Ramos z Sevilli. Czerwonych kartek nie widzieliśmy w tej potyczce.

Kolejne mecze zapowiadają się równie emocjonująco dla obu drużyn. Villarreal zmierzy się z Gironą, Realem Madryt i Osasuną, natomiast Sevilla podejmie Cadiz, Athletic Club i Barcelonę. Kibice już nie mogą doczekać się tych starć po takim widowisku, jakie mieli okazję oglądać na Estadio de la Cerámica.