Girona vs Villarreal, wynik spotkania: 0-1

Starcie pomiędzy Gironą a Villarrealem, rozegrane w środowy wieczór na Estadi Municipal de Montilivi, zakończyło się skromnym zwycięstwem gości 1-0. Spotkanie w ramach 36. kolejki La Ligi przyniosło sporo emocji, choć pierwsza połowa nie obfitowała w bramki. Decydujące trafienie padło dopiero po przerwie, co umocniło Villarreal w walce o europejskie puchary.

Przebieg meczu Girona - Villarreal

W środowy wieczór na Estadi Municipal de Montilivi odbył się emocjonujący pojedynek 36. kolejki La Liga pomiędzy Gironą a Villarreal. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20:00, a sędzią głównym tego starcia był Jose Maria Sanchez Martinez.

Wynik końcowy meczu to 0-1 na korzyść Villarreal, choć do przerwy tablica wyników pokazywała jeszcze bezbramkowy remis. Jedyną bramkę w tym starciu zdobył Bertrand Traoré w 59. minucie.

Relacja z meczu

Atmosfera na Estadi Municipal de Montilivi była elektryzująca. Kibice Girony liczyli na ważne punkty w walce o utrzymanie, podczas gdy Villarreal walczył o europejskie puchary. Od pierwszych minut spotkanie było dynamiczne, a obie drużyny stwarzały sobie okazje do zdobycia bramki.

Już w 36. minucie pierwszą żółtą kartkę w meczu otrzymał Daley Blind z Girony za niesportowe zachowanie. Chwilę później, w 41. minucie, arbiter pokazał żółtą kartkę Kiko Femeníi z Villarreal za niebezpieczny faul. Nie minęły nawet dwie minuty, a kolejne ostrzeżenie otrzymał Alejandro Baena, także z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek, mimo wielu prób z obu stron.

Po przerwie, w 56. minucie, Bertrand Traoré z Villarreal został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie. Trzy minuty później, ten sam zawodnik zrehabilitował się, zdobywając jedyną bramkę meczu. Traoré precyzyjnie wykończył świetną akcję, dając prowadzenie swojej drużynie.

Spotkanie stawało się coraz bardziej zacięte. W 90. minucie, Villarreal ponownie znalazł się w centrum uwagi sędziego. Ramón Terrats i Kiko Femenía zostali ukarani żółtymi kartkami, a dla Femeníi była to druga żółta kartka, co w konsekwencji oznaczało czerwoną kartkę i konieczność opuszczenia boiska.

Pomimo osłabienia, Villarreal zdołał utrzymać prowadzenie do końca meczu. Girona, mimo kilku niebezpiecznych sytuacji, nie była w stanie znaleźć drogi do bramki rywali. Kibice gospodarzy musieli pogodzić się z porażką swojej drużyny.

Po tym spotkaniu, Girona przygotowuje się do kolejnych meczów z Granadą i Osasuną, podczas gdy Villarreal, po zdobyciu trzech punktów, ma przed sobą kolejne wyzwania.