Spotkanie między Real Sociedad i Villarreal zakończone wynikiem 1-3 na obiekcie Reale Arena

W ostatnim spotkaniu La Ligi drużyna Real Sociedad podejmowała Villarreal w Reale Arena. Mecz, który odbył się 23 lutego o godzinie 20:00, zakończył się zwycięstwem gości 3-1. Villarreal prowadził 1-0 po pierwszej połowie, a w drugiej części spotkania potwierdził swoją przewagę, zdobywając kolejne dwie bramki. Real Sociedad nie zdołała odrobić strat, a Villarreal sięgnęło po cenne trzy punkty w 26. kolejce La Ligi.

Real Sociedad 1-3 Villarreal: Zdecydowana wygrana gości na Reale Arena

W wieczornym starciu na Reale Arena w ramach 26. kolejki La Liga drużyna Real Sociedad podejmowała Villarreal. Mecz odbył się w gorącej atmosferze, przy pełnych trybunach, a na boisku mieliśmy okazję przyjrzeć się zmaganiom dwóch silnych zespołów hiszpańskiej ligi.

Mecz rozpoczął się dynamicznie, a już w 17. minucie to goście objęli prowadzenie. Santi Comesaña trafił do siatki po asyście Raúla Albiola, dając swojej drużynie ważną przewagę. Real Sociedad próbowała odpowiedzieć, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie - 0-1 dla Villarreal.

Po wznowieniu gry to ponownie Santi Comesaña był w centrum uwagi. W 47. minucie zdobył swojego drugiego gola, a asystę zanotował Álex Baena, powiększając przewagę gości. Real Sociedad miała trudności z przełamaniem defensywy rywali, ale ostatecznie udało im się zdobyć gola. Mikel Merino w 86. minucie dał swojej drużynie nadzieję na odrobienie strat.

Jednak Villarreal nie zamierzał odpuszczać. W doliczonym czasie gry, A. Sørloth ustalił wynik meczu na 1-3, asystując przy golu Gonçalo Guedesowi. Goście zapewnili sobie pewne zwycięstwo na wyjeździe, zasłużenie odchodząc z boiska jako zwycięzcy.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Zarówno gospodarze, jak i goście otrzymali kilka żółtych kartek. W drużynie Real Sociedad ukarani zostali Robin Le Normand, André Silva oraz Arsen Zakharyan, natomiast w zespole Villarreal kartki zobaczyli Filip Jörgensen, Yerson Mosquera, Raúl Albiol oraz Jorge Cuenca.

Mimo starań obu drużyn, czerwone kartki nie zostały przyznane w tym meczu.

Po tym starciu Real Sociedad zmierzy się kolejno z Mallorcą, Sevillą oraz Paris Saint Germain, natomiast Villarreal czekają spotkania z Granadą CF, Marseille i Real Betis. Zwycięstwo gości na Reale Arena na pewno dodaje im pewności siebie na zbliżające się pojedynki.