Na obiekcie Abanca-Balaídos miał miejsce mecz między Celta Vigo oraz Villarreal: wynik końcowy 3-2

W emocjonującym starciu drużyn z hiszpańskiej La Ligi, Celta Vigo oraz Villarreal zmierzyły się na boisku Abanca-Balaídos. Mecz ten, rozegrany w ramach 34. kolejki, dostarczył kibicom wiele niezapomnianych chwil. Ostateczny wynik spotkania to 3-2, a już pierwsza połowa zapowiadała wielkie emocje, z wynikiem 2-1 na rzecz jednej z ekip. Data meczu to 5 maja 2024 roku o godzinie 14:15.

Mecz piłki nożnej: Celta Vigo - Villarreal 3-2

Spotkanie pomiędzy drużynami Celta Vigo i Villarreal rozpoczęło się o godzinie 14:15 na stadionie Abanca-Balaídos w ramach 34. kolejki La Liga. Sędzią głównym tego starcia był Cesar Soto Grado z Hiszpanii.

Pierwszą bramkę zdobyli goście z Villarreal, gdy w 12. minucie Alberto Moreno wpisał się na listę strzelców po asyście Dani Parejo. Jednak gospodarze szybko odpowiedzieli, a w 22. minucie to Iago Aspas ustalił wynik na 1-1. Kibice mieli okazję cieszyć się z kolejnego trafienia, gdy J. Strand Larsen w 39. minucie podwyższył prowadzenie Celty Vigo na 2-1 po zagraniu Damiána Rodrígueza.

Druga połowa okazała się równie emocjonująca. W 65. minucie Gonçalo Guedes doprowadził do remisu 2-2 po asyście A. Sørlotha. Sytuacja na boisku była dynamiczna, a zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył T. Douvikas w 82. minucie, ustalając wynik na 3-2. Iago Aspas tym razem wystąpił w roli asystenta.

W trakcie meczu padło wiele żółtych kartek. Po stronie Gospodarzy ukarani zostali Javier Manquillo (25'), Damián Rodríguez (33'), Williot Swedberg (64') oraz Anastasios Douvikas (85'). Z kolei w drużynie Gości żółtą kartkę obejrzał Santi Comesaña w 17. minucie.

Nie brakowało także emocji związanych z czerwonymi kartkami. Odejść z boiska musiał Santi Comesaña z Villarreal w 17. minucie.

W najbliższych spotkaniach Celta Vigo zmierzy się z Atletico Madrid, Athletic Club oraz Granada CF, natomiast Villarreal spotka się z Sevillą, Gironą oraz Realem Madryt.